Gdzie najlepiej uzupełnić domowy skład?

Niektóre kominki umożliwiają ogrzewanie całego domu, nawet w okresie zimowym. Jeżeli posiadamy kominek pozwalający na opalanie węglem to nic nie stoi na przeszkodzie przeciw takiemu rozwiązaniu. Jednak decydując się na taki krok, trzeba stanąć przed problemem wyboru odpowiedniego dostawcy, jakim może być najbliższy skład opału lub sklep budowlany.

Przed zakupem należy oszacować ilość potrzebnego nam węgla. Duże znaczenie ma wielkość kominka oraz temperatura, jaką chcemy mieć w mieszkaniu. Niektórzy producenci określają maksymalną pojemność kominka. Polegając na tej informacji i własnym doświadczeniu, można określić w przybliżeniu nasze zapotrzebowanie na węgiel.

Następnie należy znaleźć rzetelnego i cieszącego się dobrą opinią dostawcę. Większość składów opału prócz tradycyjnego węgla kamiennego oferuje swoim klientom inne paliwa, np. węgiel brunatny i ekologiczny, brykiet, drewno kominkowe, itp. Największe przedsiębiorstwa zajmują się również dystrybucją kotłów C.O. i armatury. Przeglądając ogłoszenia pojawiające się na internetowych portalach branżowych, takich jak plomyk.net można znaleźć i porównać wiele ofert różnych firm. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. węgiel paczkowany, który sprzedaje się w workach o pojemności 25kg. Niektórzy dystrybutorzy określają minimalną ilość węgla, jaką można zamówić (najczęściej jest to jedna lub pół tony). Należy zwrócić uwagę na odległość w jakiej znajduje się wybrany przez nas sprzedawca, ponieważ większa odległość nieuchronnie wpływa na cenę dowozu węgla.

Do przechowywania węgla najlepiej jest przeznaczyć suche, zamknięte pomieszczenie. Jest to spowodowane faktem, iż pył węglowy osiada na wszystkim co znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca składowania. Jeżeli zamawiamy węgiel w „luźniej” formie to należy wcześniej upewnić się, czy jest zapewniony odpowiedni dostęp umożliwiający sprawne wniesienie lub zrzucenie (może to być np. okienko piwniczne).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s