Rzetelny skład opału

W trudnych czasach ekonomicznych coraz to większa liczba handlowców decyduje się na stosowanie nieuczciwych sztuczek, które mają pomóc im zwiększyć zyski. Jednak nie każdy skład opału zamierza sprzedać państwu węgiel o innej charakterystyce niż ustalono w zamówieniu. Na pewno zastanawiacie się, jak rozpoznać czy węgiel, który wam dostarczono jest dokładnie tym produktem, za który zapłaciliście? Ciężko sprawdzić to samemu, jeśli nie posiada się doświadczenia w branży opałowej. My zalecamy, aby konsultować się ze specjalistami lub po prostu skorzystać z darmowej porady jednego z portali internetowych które oceniają składy opału.

W Polsce nadal niejeden tak zwany biznesmen próbuje sprzedawać swoim klientom nie to, co widnieje w jego cenniku. W przypadku składu opału stosowane są różne patologiczne metody, aby zyskać więcej na pojedynczym kliencie. Standardową zagrywką jest dostarczanie węgla o mniejszej wadze niż ustalono. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, a najczęściej manipuluje się również stosowanymi wagami, na wypadek gdyby klient chciał sam obserwować załadunek i ważenie. Innym sposobem oszustwa na wadze jest wrzucanie do węgla ciężkiego złomu. Nieraz nasi czytelnicy donoszą, że znaleźli w węglu stalową ramę od roweru lub rurki. Efektem takiego działania może być uszkodzenie kotła klienta, jeśli ten nie zauważy dodatkowej zawartości węgla i wrzuci metalowy przedmiot do wnętrza delikatnego pieca. Uszkodzenia kotła w ten sposób nie należą u nas w kraju niestety do rzadkości. Szanujący skład opału oczywiście nigdy nie pozwoli sobie na takie praktyki, jednak wielu przedsiębiorców nadal stawia pieniądze przed renomą swojej firmy. Innym rodzajem oszustwa w składach opałowych jest nierzetelne podawanie rodzaju i pochodzenia surowca. Wiadomo, że złoża różnych kopalń posiadają węgiel o bardzo odmiennej jakości i kaloryczności. Klient w dobrej wierze kupuje droższy węgiel z jednej kopalni, a do jego domu przyjeżdża opał z całkiem innego źródła. Mało kto ma szansę rozpoznać takie działanie. Znamy kilku Ślązaków, którzy daliby rade wykryć takie działanie, lecz większość konsumentów nie ma szans w obliczu tego typu oszustwa.

Przestrzegamy zatem przed zakupami w składach opałowych bez wcześniejszej konsultacji z osobami, które wiedzą na co trzeba zwracać uwagę i o co pytać. Po rozmowie z jedną z takich osób na pewno udadzą się państwo pewniejszym krokiem na zakupy węglowe. Życzymy udanych łowów i zapraszamy ponownie na kolejny artykuł odsłaniający kulisy branży energetycznej i wydobywczej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s